A mandala készítése is egyfajta meditáció. Egy olyan tevékenység melynek során, egyik pillanatról a másikra a deszakralizált világunkból, lassan, óvatosan elindulunk egy olyan úton, melynek a végén önmagunk Isteni részével találkozhatunk.
De mit is jelent ez a gondolat. Jelenti azt az utat amely kívülről befelé, az anyagi világ formagazdagságából vezet minket az elme mélyebb, a tudatos ember számára megismerhetetlen mélységei felé. Ezt az irányt azonban sokan menekülésük ösvényeként kezelik. Rálépnek, de csak azért, hogy a lelkükben dúló feszültséget levezessék egy szabályoktól mentes és kontrolálhatatlan világ felé.
Akkor mi lenne a helyes magatartás? Hiszen ha elfogadjuk a fizikai világ impulzusait, ha elfogadjuk, hogy ezek egy megoldandó probléma felé irányítanak minket, akkor tudomásul kell vennünk azt a tényt is, hogy az impulzusok levezetésének helyes iránya befelé, a problémák gyökere felé mutat. Ezt az utat tudja nekünk megmutatni egy mandala.
Jung szerint a mandala alapmotívuma a személyiség középpontjának. Valamiféle központ a pszichén belül, amivel minden összefügg, és ami egyben az energia forrása is. A mandalák készítése során odafigyelhetünk a tudattalan nyelvére, értékelhetjük és fejleszthetjük kapcsolatunkat a mély-énnel. Jung felfedezte, hogy a mandalák festése, rajzolása és megálmodása az egyéniség kialakulási folyamatának, az individuációnak a természetes része.
A mandala egyben egy irányító oszlop. Mikor magunkban nagyon eltévedünk és a tudatunk folyton csak egy megoldás felé ösztökél, egy mandala kifestése vagy megszerkesztése, visszaterel minket egy olyan mederbe, mely a lélek egészségesebb öngyógyító belső világa felé vezet. Lényeges, hogy örömet találjunk ebben az alkotó tevékenységbe, hisz ez fogja kiegyensúlyozni a lelkiállapotunkat, szabadít meg a napias terhektől és gondoktól, és biztonságban érezhetjük magunkat a jelenben. Ez egy fajta tudatossággal ruházza fel az alkotót, tisztába jöhetünk a lelkünk mélyén zajló folyamatokkal.
Nyugalom, kiegyensúlyozottság, biztonság, lazítás.
A mandala készítés segít abban, hogy részt vállaljunk egyéniesedésünk folyamatában, és hozzájárul az én kiteljesedéséhez. A mandala rajzolás módszerére alapozva eloszlathatjuk személyiségünk és életünk zavarait. A mandalák kapcsolatba hozhatnak a mélyebb bölcsességgel és segítenek annak a személyiségnek a megalkotásában és megélésében, amilyenné mély-énünkkel összhangban lenni szeretnénk.
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése